הוספת דיסק, פרמוט והתקנת SYSTEM

(!) יש כאן מספר נושאים די רחבים ששווה לפתוח עבור כל אחד מהם דף נפרד. Mano

הנחיות להתקנת דיסק נוסף במחשבי ג'י 4 MDD יצירת פרטישן ופירמוט

  1. יש לוודא כי כי הדיסק מג'ומפר כCable Select-. עם הבקרים החדשים במחשבי ג'י 4 החדשים הללו אין כבר צורך בMaster- או Slave.

  2. אם יהיו מותקנים רק הדיסקים האלו המערכת, שים את הדיסק השני על הערוץ השני. שני הערוצים מהירים יותר ממה שייתן לך כל דיסק IDE בודד שקיים היום.

  3. פרמט את הדיסקים עם HFS+, ורק איתו, וכך גם על כל מחשב שעובד עם מערכת 8.1 והלאה, וכך לעולם ועד (עד שיהיה משהו טוב יותר).

  4. רצוי להתקין סיסטם מחדש בהזדמנות זו. בכל מקרה, אם אתה משתמש ב CarbonCopyCloner תצטרך על דיסק או מחיצה להתקין אחרת מערכת עשר מלאה, ולו רק לשם החזרת הגיבוי שלך חזרה. אם קיים דיסק חיצוני כלשהו, רצוי להשתמש בו לשם כך (וגם לצורכי כל בדיקת מערכת בעתיד).

אם אין דיסק חיצוני, אז מומלץ לך בחום לקנות - אחרת איך תגבה את עבודות הוידאו שלך?

הערוץ המהיר (ATA 100) הוא הערוץ המפעיל את הדיסקים האחוריים במחשב שלך (מתחת לספק הכוח). הערוץ הפחות מהיר (ATA 66) הוא זה המפעיל את הדיסקים הקדמיים (אלו שמתחת לסופרדרייב). בעבודה עם דיסקים בודדים, שניהם יהיו יותר מהירים מכל דיסק IDE שקיים היום, ולא תרגיש הבדל במהירות ביניהם. לכן, עדיף לחבר כל אחד מהם לערוץ נפרד.

אם כבר מפרמטים את הדיסק, אולי דווקא כדאי לחשוב על מחיצות (יענו פרטישן), למשל למערכת ותוכנות, ולקבצים קטנים, כמו MP3 ותמונות וסרטי זימה מהאינטרטנט, אבל זאת לא חובה (המחיצות, לא הזימה).

כמו-כן, על הדיסק החדש (הגדול) הייתי עושה בכל זאת מחיצה של כמה גיגה לצרכי Scratch לפוטושופ והכנת מאסטרים לצריבות, אבל שוב, זאת לא חובה.

הערות

לפני שמאתחלים את המחשב מהדיסק החדש (אחרי השימוש ב CarbonCopyCloner רצוי לנתק, לצורך הבדיקה, אתהדיסק הישן, וכך באמת נראה באמת שהכל עובד כשורה והמחשב לא מחפש בטעות קבצים על הדיסק הישן. אני עדיין ממליץ לנצל את ההזדמנות ולהתקין את המערכת מחדש קומפלט, ובכך להפטר מכל מיני שטויות שהצטברו לך, ולאחר מכן להחזיר פרטים דרושים מהגיבוי (בתיקי הLibrary- השונים).כמו-כן, אם יש דיסק חיצוני, רצוי לנצל (שוב) את ההזדמנות והתקן גם עליו מערכת עם תוכנות בדיקה למקרה חירום, ולגבות (באופן זמני הפעם) גם אליו את המערכת ו\או החומר הקיים, עד שהכל יעבוד כמו שצריך. יש לקחת בחשבון כי הרבה פעמים משהו משתבש כשעושים התקנות כאלה (הכוללים התקנה\העתקה של מערכת הפעלה), והמערכת מתחילה לקרצץ על איזהשהו קובץ שחסר לה. לכן, יש לעשות את כל הפרוצדורה כשיש זמן פנוי לכך, ואין לחץ של עבודה - אף פעם לא לעשות כזה דבר כשאתה באמצע עבודה.

הסבר לגבי ערוצי IDE

  1. ערוצי IDE (או ATA, או Ultra DMA) מסומנים לפי מהירותם המקסמלית במגה-בייטים לשניה: 33, 66, 100 ואפילו 133 מגה-בייט לשניה. דיסקי IDE בודדים מגיעים, לכל היותר, למהירות של 50-55 מגה-בייט בשניה. כלומר, שני ערוצי הדיסקים במחשב שלך מהירים יותר מכל דיסק בודד שתחבר אליהם.

  2. בדגמי המקינטוש MDD, יש שלושה ערוצי IDE: הראשון במהירות 100 שולט על הדיסקים האחוריים (אליו מחובר הדיסק המגיע עם המחשב), השני במהירות 66 שולט על הדיסקים הקדמיים, והשלישי במהירות 33 מיועד לכוננים אופטיים בלבד.

  3. רצוי לחבר את הדיסק השני לערוץ השני (66), כלומר לאחד המפרצים הקדמיים. זאת בשל הצורה בה עובדים ערוצי IDE, ולא נכנס לכך עכשיו. אם וכאשר תצטרך עוד דיסק, נדבר על כך שוב. אם נחבר את שניהם לאותו ערוץ, אנו עלולים להפסיד מהירות. עם שני דיסקים, זה לא כל-כך משנה לאיזה ערוץ תחבר איזה דיסק, כי כל ערוץ מהיר מספיק לטפל בדיסק בודד.

  4. מי שמחובר בחיבור "מהיר" לאינטרטנט, מסכת העידכונים מהרשת תיקח בין חצי שעה לשעה.

ח. לגבי מחיצות: את הדיסק הישן יש לחלק לשניים - לפחות 30 גיגה למערכת ולתוכנות, והשאר לקבצי עבודה שאינם וידאו, תמונות, שירים, חמשירים וזימה. בדיסק השני יש ליצור שתי מחיצות: - הראשונה של 2 עד 5 גיגה לפוטושופ ולמאסטרים (זכור למחוק משם את החומר לאחר הצריבה). אם תעבוד עם תוכנות כמו דיוידי סטודיו פרו, או עם אתה צורב דיוידי בכמויות, כדאי ללכת על 10 גיגה. את כל השאר לוידאו. לא לשכוח להגדיר לפוטושופ להשתמש במחיצה הזאת, אחרת הכל פארש.

שוב, כל נושא המחיצות אינו קריטי, ויהיו כאלה שיבחרו שלא ליצור אותן כלל, ובמיוחד אם אנחנו כבר מוסיפים דיסק נוסף (שיוצר בהכרח לפחות מחיצה אחת נוספת). אני מוצא ששימוש במחיצות משפר במידה מסוימת את הביצועים (ובמיוחד לאחר כמה חודשים כשנוצרת פרגמטציה), מקל על עניני גיבויים ומכריח את המשתמש לעבוד מסודר. לעניני וידאו, שימוש במחיצות - ועדיף בדיסק נוסף - מאוד עוזר.


החומר הנ"ל באדיבות אפנר גדיש


קטגוריות

קטגוריה: חומרה

תרמו לדף זה

אפנר גדיש, Taldo, Mano

דפים קשורים

?

last edited 2003-09-10 20:21:23 by 80