מלל/מסמכי חבילה

  1. הצעה: מסמכי חבילה
    1. קישור לתמונות חיצוניות
    2. מסמכי חבילה

הצעה: מסמכי חבילה

תחילת הצעה זו בהצעה לאפשרות קישור לתמונות חיצוניות, שלא זכתה להצלחה:

קישור לתמונות חיצוניות

קישור לתמונות חיצוניות במקום הטמעת תמונות בתוך הקובץ, בדומה לתוכנות עימוד מקצועיות, על מנת שמלל תוכל לשמש כלי להכנת מסמכים מורכבים וארוכים. כי לרוב המשימות אין צורך בתוכנת עימוד יקרה ואפשר להשתמש במעבד תמלילים פשוט.

יתרונות:

חסרונות:


לדעתי הגישה של הפרדת התמונות הוא קונספט מיושן ששייך לשנות השמונים, שיפור הביצועים הוא זניח והסיבוך שזה מוסיף לשימוש פשוט לא שווה את זה --איל רדלר?.


אני חושב שזה קטסטרופלי כל עניין הקישורים החיצוניים. את בעיית הייצוא אפשר לפתור באמצעות ייצוא מיוחד (כלומר, לדוגמה, עם תמונות באיכות נמוכה בצורות ייצוא מסויימות) אבל לא באמצעות דבר עקום, לדעתי, כמו בניית קישורים חיצוניים שהופכים את כל העניין למין פאזל שתמיד חסר בו חלק אחד.

השיטה השנות שמונימית הזו של קובץ אב כמקבץ מצביעים לקובצי בת היא מיושנת, נגועה בשגיאות ובעייתית מכל כיוון שמסתכלים על זה. זה בעייתי במיוחד מאחר ואנחנו מתכוונים ליצור כלים שיאפשרו ליצור גם מסמכים של מאות עמודים (ספר שלם) בלי לפצל לקובצי משנה נפרדים (הפיצול יתרחש בתוך הקובץ עצמו). הפתרון צריך להיות, לדעתי, חכם: לדוגמה, שימוש בייצוא הטמ"ל (כאשר יהיה) לצורך ייצוא. או ייצוא עם תמונות בהפרדה נמוכה כאפשרות ייצוא מיוחדת. או ייצוא כ-pdf. הכל, רק לא הגהינום בדמות תיקי תמונות. זו דעתי, מכל מקום. --אורי רדלר

מסמכי חבילה

ֿלהלן תיאור של פתרון שימנע את כל המגרעות של תמונות מקושרות למשתמשים הפשוטים, אבל ישמור על היתרונות למשתמשים המתוחכמים.

הורדתי את כל מה שיכול לגרום לצרות, ואפשר להסתדר בלעדיו. למשל, קישור לקבצים חיצונים שנמצאים בכל מקום על מחשב או ברשת. הקבצים עדיין חיצונים למלל, אבל אי אפשר לשכוח אותם וקשה לאבד אותם כי הם בתוך חבילה.

משתמש מתוחכם, יוכל לבצע במהירות פעולות עריכה כמו החלפת תמונות או שינויים בקבצי סגנונות, מבלי לפתוח את קובץ המלל. לדוגמה, אם אני כותב ספר עם מלל, ואני רוצה לעדכן את קובץ הסגנונות שמישהו אחר עיצב בשבילי, אז אני משליך אותו על המסמך (בבאר הסגנונות או משהו כזה) כדי להחליף את הקיים בחדש. או שאני פותח את חבילת המסמך בקליק אחד מתוך המסמך ומחליף את קובץ הסגנונות בחלון פינדר רגיל.

בעזרת Alias אפשר יהיה גם לקשר לתמונות חיצוניות לחבילה. מי שישתמש בזה יודע את היתרונות ואת הסיכונים. בדומה למי שבוחר להשתמש בטרמינל לדברים שאפשר לעשות בפינדר, כי זה הרבה יותר מהיר לפעמים למרות הסיכון לגרום נזק בטעות.

משתמש פשוט, לא יסבול מהסיבוך של ניהול התמונות והסגנונות ובגלל שהמסמך הוא חבילה אחת, אי אפשר לשכוח לשלוח חלק ממנו. ובגלל שחבילה היא בעצם תיק, תוכנות גיבוי יכולות לגבות רק את מה שהשתנה בתוך החבילה. היום, כשהכל נמצא בתוך קובץ אחד, מספיק שתשנה אות אחת כדי שכל המסמך ידרוש גיבוי. --ניר סופר


עוד אפשרות מעניינת כשקובץ מלל הוא חבילה - אפשר לשמור גרסאות בתוך החבילה. זה מפשט מאד את עניין החזקת הגרסאות הקודמות. זה גם יאפשר Undo שנשמר עם שמירת הקובץ, והליכה אחורה בקובץ לכל שלב בעריכתו. בגלל שמה שמשתנה זה המלל, אז עשר עשרים גרסאות של המלל בתוך החבילה לא יגדילו את הקובץ באופן משמעותי. אפשר גם לשמור הפרשים במקום עותקים, כמו CVS אבל זה כמובן יסבך את הרדלרים, והחיסכון במקום לא משמעותי בקבצי מלל. --ניר סופר


שכנעת אותי, אבל צריכה להיות אופציה ליצוא לפורמט שיהיו לו את כל התכונות החשובות ליצוא:

לדעתי יש שתי אפשרויות כאו: PDF או RTF. לקובץ RTF יש גם היתרון שהוא ניתן לעריכה ע"י אחינו המשתמשים ב-PC. -- יואב


רעיון החבילה מאוד נחמד בעיני וצריך לראות אם הוא בציע. יש לו גם חסרונות, עם זאת, בעיקר כאשר מעבירים בדואר אלקטרוני, שאז רצוי תמיד לדחוס אותו. --אורי רדלר


תרמו לדף זה:


קטגוריה:

last edited 2003-02-14 15:32:39 by ניר סופר