ספר הבישול/מרק כתום

מרק כתום

orangesoup.jpg

אופירק'ה שלום,

במסגרת הפרויקט אני שולחת לך מתכון נורא פשוט אבל מדהים של מרק כתום (ניר חושב שצריך להחליף את השם לפני ששולחים לך כי זה לא נשמע מרשים מספיק). אמנם כבר קיץ, אבל בתוך המזגן חורף+. וחוץ מזה אפשר לאכול אותו קר (אני לא ניסיתי). עשינו אותו היום ויצא ממש מעולה.

חומרים

אופן ההכנה

אפשר לקחת כל שילוב של הירקות הנ"ל, וגם לא חייבים את כולם, אבל הבטטה הכרחית.

מקלפים את הירקות וחותכים לקוביות (לא משנה באיזה גודל; ככל שהקוביות קטנות יותר, זמן הבישול קצר יותר). מכניסים לסיר מים רותחים ומוסיפים את הפלפל האנגלי ואת עלי הדפנה.

כשהירקות מתרככים טוחנים אותם בבלנדר עם כשליש מן הנוזלים (לשים לב שלא מכניסים לבלנדר את הפלפל ועלי הדפנה, פשוט לזרוק אותם בשלב הזה). טוחנים בכמה נאגלות כי הכמות גדולה מדי. את שאר הנוזלים שומרים בינתיים בכלי אחר, ואת העיסה מחזירים לסיר. מוסיפים סוכר ומלח (אם אתה מכיר את סיר הפסטה הגדול של ניר, אז על כמות של 3/4 סיר שמתי בערך 4 כפות סוכר וכפית מלח. בכל מקרה צריך לטעום ולהוסיף לפי הטעם. זה צריך לצאת מתקתק מאוד עדין, לא מתוק מדי), וממשיכים לבשל עוד כ–5 דקות. אם זה סמיך מדי להוסיף עוד מהמים שבהם הרתחנו את הירקות, אבל להביא בחשבון שגם השמנת מדללת את זה. בסוף מוסיפים את השמנת בהדרגה, מרתיחים, וזה מוכן. זה יוצא ממש קרמי ועשיר.

דיון

אצלנו זה מרק חביב הבית - רק הרבה יותר פשוט: מבשלים בטטות בסיר עם מים עד מעל הבטטות, עד שהבטטות רכות. מרסקים עם בלנדר היד. מוסיפים מיכל שמנת מתוקה, מלח, הרבה שום ואגוז מוסקט מגורד. וזהו. חגיגה אמיתית. (טלה)


דפים קשורים

תרמו לדף זה

ניר סופר , TalaGabizon ואחרים

קטגוריה

קטגוריה: מתכון

כתובת לקישור חיצוני

[WWW] http://mac.plonter.co.il/plonwiki/CookBook/OrangeSoup

last edited 2004-05-05 19:38:54 by 62