עוברים למקינטוש

[WWW] כתובת דפים קשורים: ?

 1. קישורים
 2. איך להעביר את הדואר האלקטרוני
 3. איך להעביר קבצי וורד בעברית
 4. מדריך לשימוש במקינטוש למשתמשי חלונות
 5. התקני חומרה שניתן להעביר מהפיסי אל המק
 6. ווירוסים ותולעים במקינטוש
 7. נושאים נוספים
 8. דיון

כל המידע על איך לעבור למקינטוש מחלונות.

קישורים

איך להעביר את הדואר האלקטרוני

בעזרת שרת דואר IMAP:

כל הדואר מחלונות אצלכם במקינטוש בחמישה שלבים פשוטים:

 1. פותחים חשבון בשרת IMAP, כמו .mac או fastmail.fm ו–freeshell.org החינמיים

 2. בתוכנת הדואר בחלונות, מגדירים את שרת ה- IMAP

 3. מעתיקים לשרת את כל הדואר

 4. בתוכנת הדואר במקינטוש, מגדירים את שרת ה- IMAP

 5. מורידים מהשרת את כל הדואר

בעזרת מוזילה:

מוזילה לחלונות יודע לייבא בקלות את הדואר או ספרי הכתובות מרוב תוכנות הדואר. משם המידע יעבור בצורה חלקה למוזילה למקינטוש או לספר הכתובות של יגואר. אני העברתי בדרך זו 2500 כתובות בעברית מאאוטלוק 2000 לחלונות לספר הכתובות של יגואר.

איך להעביר קבצי וורד בעברית

איך להמיר קובץ וורד עברי למעבד תמלילים עברי על המקינטוש , כך שאפשר יהיה לקרוא אותו וגם להמשיך לערוך אותו. כיום יש שני מעבדי תמלילים למקינטוש:

בחלונות


נדמה לי ש–RTF עברי לא עובר טוב לא לניסוס ולא למלל - מישהו בדק מה קורה במלל 1.4.2 או 1.4.3?


לא נתקלתי בבעיות בפתיחת קבצי RTF בעברית על מלל. יש משהו מסויים שאתה מתייחס אליו?


הבעיה קיימת גם במלל 1.4.3 כשפותחים קבצי RTF מחלונות. הפונט לא מכיל גליפים עבריים וכיוון הפסקה יוצא הפוך (ltr). את שתי הבעיות ניתן לפתור בקלות ע"י שינוי לפונט Lucida Grande ושינוי כיוון הפסקה מימין לשמאל.


זה בדיוק הדבר לכתוב עליו בדף של מלל ולראות אם יש להם פתרון. וכמו שאמרו אחרים, סביר להניח שמי שעובר עכשיו למקינטוש עובר למערכת עדכנית. קרי- יגואר.


מניסוס אני כרגע מתעלמת, מכיוון שאני מניחה שמי שעובר למקינטוש יעבור למערכת עדכנית, כלומר יגואר. אין לניסוס גירסה ליגואר, ולפי האתר שלהם, הגירסה שלהם תצא ללא עברית בכל מקרה.


PDF מעביר קובץ עם שורות שבורות כך שקשה מאד להמשיך לערוך אותו, אלא אם זה קובץ קטן מאד. יש כלי שמרכיב את שורות מחדש בצורה קלה, בלי תיקונים ידניים?


זה לא שורות שבורות- זה שהוא לא ממש מיועד לעריכה. אפשר עם אקרובט ME לשמור אותו כ–RTF ואז אפשר לערוך את הכל. בכל מקרה, ההצעה הזו מיועדת בעיקר לקבצים שלא יהיה צורך לערוך אותם בעתיד (רוב המסמכים הלא חדשים שלי הם ככה)

במקינטוש

מדריך לשימוש במקינטוש למשתמשי חלונות

התקני חומרה שניתן להעביר מהפיסי אל המק

ווירוסים ותולעים במקינטוש

בעצם אין הרבה מה לכתוב כאן. ווירוסים על מק נדירים מאוד בהשוואה לחלונות. למי שעובד רק עם OS X (ללא הסביבה הקלאסית) הסיכון הוא בעיקר תאורתי. הסיבה העקרית למיעוט הווירוסים מחוץ לחלונות היא נתח השוק הקטן יותר של פלטפורמות אחרות. מעבר לכך, ביוניקס וב־OS X לא ניתן לכתוב ללא הרשאות לתוך תיקיית המערכת, אבל מכיוון שכן ניתן לכתוב לתיקיית Applications/ אין מניעה טכנית מקיומם של ווירוסים כאלה, למרבה השמחה אף אחד עדיין לא ניצל זאת לרעה.

נושאים נוספים

רוב הנושאים כאן לא קשורים רק לדף הזה, אבל מי שעובר למקינטוש יזדקק לרוב המידע שנמצא כאן

דיון

לפני שמתחילים לכתוב את המאמרים, כדאי להחליט קודם על הפורמט ועל הנושאים שאנחנו רוצים להעלות. חלק גדול מהם מוטב לפצל לדפים נפרדים.

ניר, אני אשאיר לך להחליט על מיון כל הנושאים האלה לקטגוריות, מפות ושאר מצבי הצבירה של הוויקי... אני אצטרף לאחר מכן לשלב הכתיבה --OBOS4ALL


אובוס - רעיונות מצוינים.

אני התחלתי בסעיפים האלה, משתי סיבות:

אז אל תזרוק עלי את עניין האירגון והמיון. ממש אין לי זמן לזה. אתה שותף מלא כאן.

אני מציע שתבחר לך נושא אחד חשוב שאתה מתמצא בו טוב ומעניין אותך לכתוב עליו, ותוסיף אותו לכאן. אתה לא צריך לתת פיתרון לכל הדברים בעצמך.

תעשה תמיד שינויים קטנים בכל פעם. אל תנסה לבנות את כל מקמק בפעם אחת. אל תתכנן מראש, פשוט תכניס מה שאתה חושב שהכי דחוף עכשיו.

אני מניח שהדף הזה יהיה מעין דף מדריך בעתיד. כל הנושאים כאן יהיו בדפים נפרדים. חלק מהם יהיו דפי משנה כמו עוברים למקינטוש/המרת דואר מאאוטלוק ששימושים רק למי שמנסה להגר למקינטוש, וחלק מהם יהיו דפים רגילים, כמו המרת קבצי וורד למקינטוש ששימושיים גם לאחרים שפשוט מקבלים קבצים כאלה. --ניר סופר


הוסיפו את דעתכם במקום שורה זו...


תרמו לדף זה: ניר סופר, OBOS4ALL ואחרים


קטגוריות: ?

last edited 2004-03-16 21:09:27 by 82-166-126-49