NewText

תוכן חדש

זה המקום להדביק תוכן מעניין שכדאי להוסיף אותו למקמק, אבל אין לכם כרגע זמן לערוך אותו, ואתם לא יודעים לאן להכניס אותו. אז במקום לשמור אותו אצלכם על המחשב איפה שהוא ישכח וירקב, הדביקו אותו כאן בתקווה שמישהו אחר יעשה עם זה משהו.

תוכן עניינים

 1. תוכן חדש
  1. פוטושופ וזיכרון ווירטואלי
  2. איך להתחבר לחדר צט דרך קליינט AIM של נטסקייפ
  3. יצירת קיצור מקשים להחלפת קידוד בספארי וב-Mail
  4. זכרונות והארד דיסקים ל-G4
  5. איך להאיץ את מוזילה פי 10 באתרים עבריים

פוטושופ וזיכרון ווירטואלי

תאריך : 10 ביולי 10:24) 2003)

איך להתחבר לחדר צט דרך קליינט AIM של נטסקייפ

invite to chat או משו כזה

[WWW] http://forums.ort.org.il/scripts/showsm.asp?which_forum=307&mess=1797529

יצירת קיצור מקשים להחלפת קידוד בספארי וב-Mail

[WWW] http://forums.ort.org.il/scripts/showsm.asp?which_forum=307&mess=1753825

זכרונות והארד דיסקים ל-G4

אפנר גדיש מככב היום:

זו שאלתי -

מאת: טליה נושא: זכרונות לG4

שוב אני עוזרת לאחרים (צדיקה ממש...), חברה שגרה בניו-יורק עם G4 400 ונדמה לי שעם

128ייעוצים. מצורף פה לינק לאתר שמוכר זכרונות. מה אתם אומרים? שווה? לא מבחינת המחיר אלא יותר הנושא של הדגם, מה ההבדלים בינהם? איך זה שה512- עולה פחות או יותר אותו דבר כמו ה256-? וגם יש רעיון לשדרג את ההארד דיסק (כרגע יש 10 ג'יגה) וגם שם קיימת בורות - דיסק חיצוני? פנימי? יש לה שם אפשרות להוסיף דיסק פנימי או שהיא תצטרך להחליף את הקיים? אני מאוד מודה על התשובות לשאלות הסתמיות והעקיפות. תודה

זו התשובה -

מאת: אפנר גדיש נושא: צדיקים, מלאכתם נעשית בידי אחרים:

שגם הם צדיקים, מן הסתם. א. זכרונות: הדגם המדובר זקוק לרכיבים מסוג SDRAM PC100, אבל גם PC133 יעבוד ללא בעיה. המספר, אגב, מציין את מהירות הזיכרון במגה-הרץ, שבמקרה זה זו גם מהירותו של לוח האם (100 מגה-הרץ). רכיבי SDRAM מהירים יעבדו גם על מחשב עם לוח אם איטי, אבל רכיבים איטיים לא יעבדו על מחשב עם לוח אם מהיר. ישנם גם רכיבי PC66 (המתאימים, איזה פלא, ללוחות אם במהירות 66 מגה-הרץ, כמו הגי' 3 בז'), אבל הם כבר נדירים מאוד. הרכיבים המופיעים באתר יעבדו. ב. זכרונות: לצדיקים, לא מומלץ במיוחד לשים באותו מחשב רכיבים במהירויות שונות, ולא לערב רכיבים של יצרנים שונים. מניסיוני, יגואר הרבה יותר רגיש לדברים כאלה ממערכת . בכל מקרה, לאור המחירים הנמוכים היום, אמליץ לחברתך הצדיקה לקנות שני רכיבים של 9, ולהוציא את הרכיבים הקיימים, להעבירם למחשב אחר או אשכרה לזרוק אותם. 512ג. מחירים: הבדל המחירים בין רכיבי ה512- וה256- נתון במהירותם, בעלויות הייצור שלהם ורצונם של היצרנים (שאינם צדיקים) להיפתר ממלאי ישן. יש גם הבדל מסוים במחירים של יצרנים מסויים (ייתכן שלפי ד. דיסקים: במחשב הצדיק הנ"ל יש תמיכה בשני דיסקי IDE. מקום יש לארבעה דיסקים, אבל אז יהיה צורך בכרטיס IDE או סקזי, אז נשאר צדיקים וצודקים עם שניים. המחשב יעבוד עם כל דיסק IDE. אבל, אם הדיסק גדול יותר מ137- גיגה (אם איני טועה במספר), יהיה צורך לחלקו לשתי מחיצות או יותר, של לא יותר מנפח זה כל אחת. ה. צדיקים המוכרים חלקים המתאימים למקינטוש דרך המקינטוש יש כחול אשר על שפת הים ותרחב היריעה מלציינם פה.

יצאתי צדיק.

איך להאיץ את מוזילה פי 10 באתרים עבריים

תתקינו לינוקס על המק שלכם. הפצת לינוקס הכלב הצהוב מגיעה עם מוזילה 1.2.1. התנקתי על הפאורבוק 266.

תנסו לפתוח את הדף של ישראל רוזנפלד במוזילה. אני לא יודע מי ישראל רוזנפלד הזה ולמה זה נמצא במקמק, אבל זו דוגמא מעולה לאיטיות של מוזילה עם דפים גדולים בעברית.

בגי3 עם כרטיס גי 4 500, (להלן גי4) אפילו אי אפשר לגלול את הדף בעזרת סרגל הגלילה במהירות סבירה - יש עיכוב של שנייה או שתיים בין הזזת הסרגל לבין גלילת הדף. באותו זמן על הפאורבוק 266 (להלן פב) הדף נגלל מהר וחלק כמו בספארי על הגי4

נסיון לערוך את המלל בדף במוזילה על הגי 4 הוא ממש מעורר רחמים. לאחר שחלון העריכה נפתח סוף סוף, כל אות שאתה מקלידים מלווה בהמתנה של כמה שניות וגלגל צבעים עליז שמסתחרר לו על המסך.

באותו זמן בפב אפשר ממש להקליד עם השהיה קלה בין ההקלדה להופעת האותיות על המסך. ההקלדה לא חלק לגמרי כמו בגי4 עם ספארי באותו דף, כי בכל זאת משהו דפוק בעברית של מוזילה, אבל ההקלדה אפשרית.

אני חייב לציין שהופתעתי מקלות התקנת הפונטים בלינוקס. לאחר שחיפשתי ברשת עזרה על איך מתקינים את הפונטים, ומצאתי מאמר שמסביר את הפקודות הנדרשות, החלטתי לשים את הפונטים בתיק הפונטים שבו נמצאים כבר שאר הפונטים. חיפוש מהיר העלה שיש תיק כזה ב . יצרתי תיק חדש בתוכו והכנסתי לשם את פונט אריאל של מיקרוסופט usr/share/fonts/ (מופץ בחינם) אז נזכרתי שסגרתי כבר את המאמר שמדבר על התקנת הפונטים וחיפשתי אותו שוב בגוגל, ולהפתעתי קבלתי תשובות בעברית בפונט אריאל. המערכת זיהתה לבד את הפונט והשתמשה בו - כמו במק.

למרות מהירות העבודה המשופרת, החלקת הפונטים במוזילה על הכלב הצהוב לא מוצלחת במיוחד, והמערכת כולה היא מכוערת למדי ולא אלגנטית באופן מיוחד. מצד שני להרפתקנים שיש להם 4 גיגה פנויום על הדיסק זה יכול להיות שימושי.

last edited 2005-05-01 19:36:14 by ניר סופר