OsxFixIn20Steps

20 צעדים לתיקון תקלות במערכת עשר OS X

כאשר מערכת עשר שלך לא עובדת כפי שאתה מצפה. מה נשאר לך לעשות. להלן 20 צעדים בסיסים לנסות.

עזרה ראשונה

1. התחל מחדש המחשב. באם התחלה מחדש מתקנת הבעיה, והבעיה לא מופיעה שוב, העבודה הסתיימה. שבח עצמך על עבודת תיקון רצינית שהסתיימה בהצלחה.

2. בדוק/תקן את המערכת עם תוכנת העזרה הראשונה. ישנן דרכים רבות לעשות זאת. ניתן להתחיל המחשב מתוך דיסק ההתקנה של המערכת, להפעיל את תוכנת Disk Utility, ולבחור בפעולת: תקן הדיסק. אם אין גישה לדיסק ה- CD, ניתן לעשות בדיקה זו באמצעות פקודת יוניקס fsck מן הטרמינל במצב של משתמש יחיד - Single User Mode. השלבים של פעולה זו הינם שונים מגירסת מערכת עשר אחת לשניה. פרטים נוספים נמצאים באתר התמיכה של אפל. דיסק יוטיליטי ידווח לך באם נמצאו, או לאו, בעיות כל שהן, ובאם תוכל או לאו, ניתן יהיה לתקן אותן. באם לא ניתן לתקן, יש צורך בתוכנת תיקון צד שלישי, או לפרמט את הדיסק הקשיח, לפני שתמשיך בתהליך בדיקת הבעיות. שים לב: פירמוט הדיסק הקשיח ימחק הכל, ולכן תוכנות תיקון צד שלישי הינו רעיון טוב יותר. ניתן להשתמש בתוכנות כמו דיסק ווריור או נורטון דיסק דוקטור. תוכנות אלו יתקנו מספר מן הבעיות שתוכנת אפל לא מסוגלת לתקן. ( לעולם על תתקין את תוכנת נורטון על הדיסק הקשיח שלך, אלא הרץ אותה מתוך דיסק איתחול חיצוני.) באם תוכנות התיקון דיווחו לך כי הבעיות שהיו על הדיסק שלך תוקנו, הרי שקרוב לוודאי כי בעיתך חלפה.

3. וודא כי יש לך מספיק מקום על המחיצה בה נמצאת מערכת ההפעלה. כאשר למערכת אוזל הזכרון, היא זקוקה לכתוב דיסק זמני (swapfile) על הדיסק הקשיח. באםהדיסק הקשיח כמעט מלא, המערכת נתקעת ומפסיקה לפעול. בדוק דרך פקודת Get Info אשר נמצאת ב - Finder שלך, כמה נפח דיסק חופשי זמינה עבורך. ניתן לעשות זאת בתוכנה החינמית , אשר תציג לפניך את הנפח הדיסק החופשי על בר התפריטים. יש תמיד לשמור על לפחות 500 מג ועד 1 ג‘יגה, חופשי בכל זמן. הוספת זיכרון ראם למחשב יכולה למנוע הצורך ביצירת דיסק זיכרון זמני על הדיסק הקשיח שלך. באופן מעשי תהיה זקוק ליותר משטח חופשי זה, ביחוד אם הינך מעונין לצרוב תקליטורי CD/DVD. העצה היא כי תמיד ישהיה שטח דיסק חופשי של 3 ג‘יגה. כדי לתקן: מחק ככל היותר תוכנות לא נחוצות מעל הדיסק הקשיח שלך. הוסף עוד ראם לזיכרון הראם שלך. הרץ פחות תוכנות במקביל. התחלה מחדש תמחוק את כל הדיסקים הזמניים שנוצרו, אולם הם יחזרו מהר שוב.

4. תקן הרשאות. ניתן להריץ פקודה זו מתוך הדיסק יוטיליטי הנמצא על הדיסק הקשיח שלך, בתיק Application/Utilities. בחר את דיסק האיתחול שלך, ברוב המקרים הוא יקרא MacOSX, הקש על לשונית עזרה ראשונה, ואז בחר והקש על כפתור תיקון הרשאות. ראה באם טיפול זה תיקן את בעיתך.

5. צור חשבון משתמש חדש, ובחן אם הבעיה נמשכת. עושים דרך עדיפויות המערכת ושם בלשונית חשבונות Accounts , ואז יציאה וכניסה - Log out and Log in , יציאה מן המשתמש הראשי וכניסה למשתמש החדש. אם הבעיה נעלמת, הרי שהסיבה היתה במשתמש הקודם. רצוי תמיד לדעת מה מקור הבעיה, אולם יש יותר מדי מרכיבים בחשבון המשתמש לברר. יתכן והאשם הוא באחד מקבצי העדיפויות הנמצא ב - ~/Library/Preferences/ אם יכול להנך לזהות את הקובץ הפגום, הרי שעשית את יום העבודה שלך. באם אין לך מושג במה שהוך בתיק זה, הרי שאתה תצטרך לעבור לעבודה המפרכת ובה תעביר תיק אחר תיק מן המשתמש הקודם למשתמש החדש, עד שתמצא את הקובץ האשם. רצוי לערב בנושא בעלי נסיון, ולתאר המצב, ויתכן והם כבר חוו מצב כזה ויהיה להם פתרון מהיר יותר.

6. נקה את זכרון הקאש (Cashe) של המערכת ושל המשתמש. השתמש בתוכנות צד שלישי כמו Cocktail או Jaguar/Panther Cache Cleaner כדי לנקות באופן יסודי כל זכרונות הקאש של המערכת. התחל מחדש אחר כך, וראה אם הבעיה נפתרה.

7. נטרל את תוכנת Application Enhancer, אם הנך משתמש בה. תוכנות Haxies מתוצרת Unsanity. הן גדולות ומתוכנתות בדרך כלל היטב. אולם הן פועלות על המערכת באופן לא שגרתי. Unsanity טוענת כי APE תנוטרל כאשר לוחצים על השיפט כאשר נכנסים Log in . מכל מקום, אם ברצונך להיות בטוח לחלוטין הורד את המתקין של APE מאתר החברה והשתמש ב - Uninstaller כדי להסיר כל שארית.

8. התחל מחדש במצב בטוח SafeBoot, וראה באם הבעיה ממשיכה. עושים זאת כאשר לוחצים על מקש השיפט לאחר התחלה מחדש. אם הבעיה נעלמת, הרי שהיא קשורה להחבות או לפריטי התחלה StartUp Items. קרוב לוודאי שאלו הרחבות או פריטי איתחול של תוכנות צד שלישי. רובם נשמרים בתיקים Library/Extensions/ and /Library/StartupItems/ העבר פריטים אלו למכתבה, ובחן האם אתה יכול לזהות את זה שעושה בעיות. יש הרחבות צד שלישי הנמצאות בתוך תיק המערכת, אולם לא רצוי לגעת שם ורק מומחה יכול לבחון הנושא ללא חשש לפגיעה במחשב.

9. הכוון או עדכן את הפירמוור (Firmware) של המערכת. הכוון מחדש של הפירמוור יחזיר הכל לאלו שהי מוכוונים על ידי אפל. דברים כמו רופ האיתחול ניהול הכוח ועוד נמצאים בפירמוור. כדי לעשות זאת לחץ את הכפתורים הבאים בזמן איתחול המחשב: cmd+opt+O+F כאשר הנך במצב פירמוור פתוח, הקש את הפקודות הבאות: reset-nvram (hit return) reset-all (hit return once more, the system should reboot)

10. נתק כל התקנים המחוברים ב - USB, FireWire מלבד העכבר של אפל. התחל המחשב מחדש, כאשר הכל מנותק. אם כך הבעיה נפתרה, הרי שאחד מן ההתקנים החיצוניים במצב גרוע, או אולי אחד הכבלים המחברים למחשב. נסה לאתר את האשם על ידי בידודו. שים לב במיוחד להובים של USB. טיפול יותר רציני

11. עדכן את המערכת שלך בעדכון הקומבו האחרון. הורד את העדכון הכולל האחרון מאתר אפל. יש להוריד את הגירסה המכונה קומבו, ואשר כוללת את כל העדכונים מאז הגירסה שקנית בכספך. גירסה זו נקראת Combo updater.היא גדולה יותר, בסביבות 80 מג‘. התקן אותה וראה אם הבעיה נפתרה.

12. הריץ את ה CD של אפל המיועד לדיאגנוסטיקה - הבחנה של חומרה. התחל המחשב מחדש כאשר הינך לוחץ על מקש ה - c. ראה אם קיבלת מידע שימושי מן הבדיקה.

13. בחון את הדיסק הקשיח לבלוקים רעועים ( Bad Blocks ). דרך אחת היא לפרמט הדיסק, אולם זה כרוך במחיקת כל המידע על הדיסק, לכן יש לגבות הכל תחילה. אם הפירמוט נכשל עליך להחליף את הדיסק הקשיח שלך. תוכנות הנמצאות על CD איתחול כמו TechTool Deluxe או Norton Disk Norton יכולים גם הם יכולים גם הם לעזור בתיקון בלוקים רעועים . שמיעת רעשים מכיוון הדיסק שלך יכולים להיות הסימן לבעיה.

14. הוצא מתוך המחשב רכיבי זכרון ראם של יצרניים אחרים. ראה אם פעולה זו פותרת לך הבעיה.

15. נתק כרטיסי PCI של יצרנים שלישיים. אם פעולה זו פותרת הבעיהת נסה לבדוק, אחד אחר השני, מי מהם הוא האשם. אם זיהיתת נסה לבדוק אצל היצרן באם קיים עדכון למפעילים drivers .

16. הכוון reset מחדש PMU. PMU (Power Management Unit‘s) היחידה עצמה וכן מיקומה משתנים ממחשב למחשב. ראה באתר התמיכה של אפל כיצד לעשות זאת במחשב שלך. ראה באם זה פותר בעיתך. בדרך כלל זה יפתור הבעיה כאשר המחשב מכובה. היה בטוח כי כי הינך לוחץ על כפתור האיפוס לשניה אחת בלבד, ורק פעם אחת. לחיצה ארוכה יותר יכולה להביא להרס היחידה כולה.

17. התקן מחדש בהתקנה נקייה את מערכת ההפעלה Archive and Install פעולה זו תארכב את כל כיוונוני המשתמש והרשת ותחליף את תיק המערכת העכשווי עם חדש. לשם כך, התחל מחדש מדיסק ההתקנה של המערכת, והתחל תהליך התקנה רגיל. כאשר תגיע למסך עליו אתה בוחר באיזה דיסק או מיצה אתה מבקש להתקין המערכת, תראה בתחתית המסך כפתור ועליו האפשרויות לבחור options. בחר זאת ואז בחר בכפתור Archive and install. ואז המשך התהליך באופן רגיל. בכך אולי תפתור הבעיה, ויחסוך לך את העתקת כל הגיבוי, התאמת העדיפויות, והתקנה מחדש של תוכנות.

18. התקן מערכת ההפעלה לאחר פירמוט הדיסק הקשיח. זהו צעד מעצבן וצורך הרבה זמן, ולכן שמרנו אותו לשלב כמעט אחרון. צעד זו מצריך מחיקת כל הדיסק הקשיח שלך, ולכן עליך לגבות הכל או לאבד את החומר. ניתן למצוא את הנחיות אפל באתר שלהם.

19. שלח המחשב חזרה לאפל. אם המחשב הוא מחוץ לתקופת האחריות, הרי ששלב זה יכול להיות יקר מדי. רצוי למצוא דוקטור למחשבים באיזור מגוריך.

20. עוד כמה הצעות. - הסר תוכנות נורטון באם התקנת על מחשבך. כל תוכנות נורטון מסוכנות למערכת עשר באם הותקנו על המחשב. ניתן להריץ את דוקטור נורטון מסידי חיצוני או ממחיצת סיסטם 9. תוכנות אנטי ווירוס על מערכת עשר הינן חסרות שימוש.

- בחן את יומן הטעויות. כדי לעשות זאת בחר בתפריט התפוח ובחר את פקודת: אודות המחשב הזה. בחלון שיפתח בחר בפקודה More Info בתחתית החלון. פקודה זו תביא למסך את Apple System Profiler (ASP). הלשונית האחרונה מימין נקראת logs. הקש עליה ובחר ב console. פקודה זו תביא קדימה רשימת כל הטעויות שכל תוכנה ממנה אתה סובל מבעיות.

- התחל המחשב במצב verbose התחל המחשב כשאתה לוחץ על המקשים cmd+V. על המסך יופיעו רשימות מלל רצות. נסה לבחון באם אתה רואה הודעת שגיאה, וסמן אותה. עשה חיפוש בגוגל לגבי שגיאה זו או חפש בפורומים מתמחים של אפל או על המק.

- ESD כבטיחות הינו בעל חשיבהות כאשר עובדים בתוך המחשב. כדי למנוע נזק למחשב שבפנוכו הינך מתכונן לעבוד, למד היטב את המדריך למשתמש, ולמד היטב את הוראות אפל הנמצאות על אתר התמיכה שלה.

- תודות: המדריך נערך בעזרתם ובתרומת של הרבה מן המשתמשים והמשתתפים בפורומים של MacOSXHints. תודות לכולם.

last edited 2004-01-22 10:48:51 by ניר סופר